воскресенье, 1 марта 2015 г.

Урок:   «Формула здорового способу життя»
Мета:
Поглибити знання учнів з правил здорового способу життя.
Розглянути причини формування чинників здорового
 способу життя.
Виховувати індивідуальну культуру здоровя, уміння вести
 здоровий спосіб життя, спонукати учнів до потреби 
не витрачати необачно здоровя берегти його.


Тип уроку:
Комбінований з елементами тренінгу

Обладненя:
постери, фломастери, листівки,  плакати, олівці, листи форматів  А4, «квітка здоровя», магнітофон.

Учні наводять приклади:
впливу способу життя на здоровя, пояснюють необхідність піклування індивідуальним здоровям, характеризують риси здорового способу життя.


Хід уроку
      I.            Організація учнів до роботи на уроці
Вчитель: сьогодні на наш урок «Формула здорового способу  життя» ми запросили членів інформаційної групи 7-б класу, зі своєю інформацією.  Це Настя, Сергій і Ганна.
     II.          Мотивація навчальної діяльності
Вчитель: раніше, коли люди потерпали від багатих хвороб і медицина була на низькому рівні, здоровим вважався кожен, хто не був хворим. Згодом здоровими почали вважати тих, хто добре почував себе фізично. Тепер здоровя людини повязують з багатьма іншими вимірами благополуччя. Духовним, емоційним, інтелектуальним, соціальним. І я вважаю, що в кінці нашого уроку ми зможемо вивести формулу здоровя. Тому, наше перше завдання, скориставшись словничком, спробувати в своїх «квітках    здоровя», а конкретніше в їх пелюстках  написати риси  духовного, фізичного, соціального, емоціонального, інтелектуального  здоровя.
   Відповіді дітей:    
фізичне: загартування, харчування, рух, імунітет, спорт, ранкова зарядка і т.д.
духовне: чистота думки, ставлення до віри, уміння шанувати себе та інших, підтримка ідеалів і т.д.
соціальне: добрі стосунки у родині, забезпечена старість, професійне задоволення, соціальна орієнтація і т.д.
інтелектуальне: бути розумним, кмітливим, добре вчитися
емоційне: володіти своїми емоціями.



III.             Робота в групах
Діти об’эднуються у 5 груп і малюють «квітку   здоров’я»
На пелюстках записують чинники, які впливають на здоров’я
·        Завдання виконується під спокійну музику
·        Щоб допомогти дітям відповісти на питання, звучить вірш.

Хлопченя на світ родилось –
На ніжки встало і пішло.
Сонцю й людям посміхнулось,
Щоб жилося радісно.

Привчав себе до порядку,
Рано-вранці він вставав,
Робив вправно він зарядку
Й душ холодний ще приймав.

З задоволенням хлопчина
Чорний хліб і кашу їв
Полюбляв він груші, сливи
І охоче соки пив.

Кожний день стрибав і бігав,
В річці плавав, в мяч він грав,
Набирав щодня він сили,
І міцнішим все ставав.

Спати лягав о 8:30
Дуже швидко засинав
Він не мав шкідливих звичок
Та й малих не ображав.

До школи він ходив учиться
З багатьма дітьми дружив
Гарні мав усі оцінки
І близьких своїх любив.

Вчитель: подивіться уважно на «квітку здоровя» і скажіть, від кого залежить воно?
Діти: наше здоровя – в наших руках.
Вчитель: ви в своїх відповідях назвали спорт – один із чинників здоровя. В нашому класі є діти, які займаються спортом.
Відповіді дітей.
Вчитель: щоб стати справжнім спортсменом, необхідні щоденні тренування, велика сила волі.

Вчитель: давайте згадаємо, як наш український народ ставиться до здоровя.
Пригадаємо прислівя про здоровя
Я починаю:
1.     Здоровя за гроші не купиш.
2.     Коли є здоровя – бережемо, загубили – плачемо.
3.     Здоровим будеш – все здобудеш.
4.     Здоровя дорожче над усе.
5.     Здоровя  - перше багатство.
6.     Перейшов на ліки – пропав навіки.
7.     Без здоровя – нема щастя.
8.     Світ великий – було б здоровя.
9.     В здоровому тілі – здоровий дух.
10.                Здоровий злидар щасливіший від багача.
11.                 Держи одяг, доки новий, а здоровя - доки молодий.
12.                Хворий лікується – здоровий бережеться.

Вчитель: а в яких казках прославляються сила, розум?
Відповідь дітей: «Котигорошко»,  « Іван Побиван», «Кирило Кожумяка» і т.д.
Вчитель: вірно, в цих казках перед нами постають сильні, проворні, відважні юнаки, моторні, веселі дівчата. Але наш народ цінує не тільки силу, а и розум.
Недарма кажуть: «Розум більший, ніж сила»

Давайте визначимо, хто серед нас кмітливий, відгадавши загадки:
1.     Стоять два стовпи, а на стовпах бочка, на бочці макітра, а на макітрі ліс.                                                                     (людина)
2.     Зранку ходить на чотирьох, у день на двох, увечері – на трьох. 
                                 (людина: в дитинстві, доросла, в старості з ціпком)
3.     Що люблю – не куплю, чого не люблю – не продам.
                                                                               (молодість, старість)
4.     В нашого  дядька курей грядка, та всі білі.
                                                              (зуби)
5.     Двоє дивляться, одне говорить, а двоє слухає.
                                                  (очі, язик, вуха)

Добре, з загадками ми впорались. Ось які ви в мене кмітливі.
Щоб здоровя наше було міцним, ми повинні ставитися один до одного спокійно, з повагою, толерантно. Нам завжди додадуть здоровя такі наши друзі, як щирість, радість серця, любов, молитва, чиста думка, пісня. Настав час пригадати нашу пісню (пісня «Усмішка»)


Вчитель: але, на жаль, людина не завжди цінує те, що дано природою (курить цигарки, не дотримується моралі, пиячить, вживає наркотики)
Послухайте вірш про хлопчика, який почав курити.




Слово надаємо інформаційному центру 7-Б класу.
Про шкідливість паління вам розповість Ганна
1.     Дим цигарки більш забруднений, ніж вихлопні гази автомобіля в 4,5 раза.
2.     Канарейки помирають у тому домі, де курять.
3.     Букет квітів в задимленій кімнаті завяне через пару годин.
4.     Куріння негативно впливає на серце, мозок, легені, нирки.
5.     Із 100 чоловік, які захворіли на туберкульоз легень, 95 – курці.
6.     Рак легенів поширений серед курців у 10 разів частіше, ніж у не курців.
7.     За останні 50 років куріння звело в могилу 60 млн. людей.
8.     Кожні 10 секунд від тютюну гине одна людина. Причина смерті – інсульт, інфаркт, рак.
Ганна ознайомить з хворобою віку -  ВІЧ  - інфекцією, СНІД.

Вчитель: ви почули, як негативно впливає на організм людини паління. Є серед ваших близьких, рідних ті, що курять? Давайте напишемо листа, де звернемося з проханням не курити.
(діти пишуть листа, оформляють листівку)

IV.     Закріплення
А тепер підсумуємо все те, про що говорили. Для цього проведемо гру «Так чи ні»
(у дітей в руках червоні, та зелені стрічки. Червоний колір – ні, зелений – так)

Щоб бути здоровим, треба:
1.     Дотримуватись режиму дня.
2.     Загартовувати свій організм.
3.     Вживати багато цукру, жуйок, тістечок.
4.     Цілий день дивитись телевізор.
5.     Істи овочі, фрукти, мясо, рибу.
6.     Цілий день лежати на дивані.
7.      Мати добрий настрій.
8.     Сваритися, ображати менших.
9.     Курити цигарки.
10.                Займатися спортом.
11.                Оберігати природу.

V.           Підсумок
Здоровя – це дар космосу самій людині. Його треба шанувати, зберігати, розвивати і відновлювати.
А це і є формула здорового способу життя.
Помятайте про це щохвилини, щогодини.
Я вам пропоную скласти з ваших «квіток здоровя» великий квітник.
І на завершення послухати цікаву легенду.


Комментариев нет:

Отправить комментарий